Cestné bicykle

Bicykle Bratislava - Cestné bicykle

Baví vás bicyklovanie a radi sa preháňate dostatočnou rýchlosťou po našich cestách? Chcete si užiť jazdu a zážitok s rýchleho adrenalínového závodu do susedného mesta alebo po hrádzi? Pokiaľ sta vyznávači asfaltového povrchu, tak cestný bicykel je tým pravým dopravným prostriedkom pre vaše voľné chvíle.

Charakteristickým rysom tohto typu bicyklov sú riadítka v tvare baranov. Všetko je navrhnuté tak, aby ste pri jazde kládli čo najmenší odbor a stali sa tak nedostihnuteľnými. Aerodynamika tu hrá svoju podstatnú rolu rovnako ako úzke cestné pneumatiky a správne cyklistické oblečenie. Ďalším neodmysliteľným prvkom je veľmi nízka hmotnosť. Cestný bicykel nadvihne aj malé dieťa a napriek tomu je pevný a stabilný. Musíte si však uvedomiť, na čo je tento bicykel skonštruovaný. Za žiadnych okolností vás nesmie napadnúť, že s týmto závodným bicyklom podniknene výpravu v rámci cykloturistiky. Konštrukcia nie je priamo prispôsobená na zaťaženie taškami. Plášte a galusky sú v takomto prípade náchylnejšie k defektom a neposkytujú patričný komfort. Všetky súčasti aj prevody sú zhotovené tak, aby bol bicykel naozaj rýchly. Svižná jazda je hlavnou dominantou, ktorou sú cestné bicykle obdarené.

Akonáhle sa rozhodnete pre nákup, vždy sa so svojou požiadavkou obráťte na profesionálneho predajcu. Iba tak si zaistíte špecializovaný a zároveň vysoko odborný servis. Tento typ bicykla je určený výhradne na jazdu po spevnenom povrchu. Dodržujte toto základné pravidlo a on sa vám na oplátku odvďačí dlhšou životnosťou. Všetky komponenty a súčiastky sú vyrábané s ohľadom na aerodynamiku a výslednú hmotnosť. Cestný bicykel sa tak stáva najrýchlejším dopravným prostriedkom pri použití výhradne svojej vlastnej sily.