Elektrické bicykle

Bicykle Bratislava - Elektrické bicykle

Bicykle sú všeobecne veľmi obľúbeným dopravným prostriedkom. Nie sú potrebné príliš veľké náklady na prevádzku a súčasne tak urobíte niečo pre svoje zdravie. Na našom trhu sa objavujú elektrické bicykle, ktoré si získavajú stále väčšiu základňu priaznivcov a stávajú sa efektívnym dopravným prostriedkom.

Jazda na bicykli môže byť v niektorých úsekoch náročnejšia a človek menších svalových dispozícií nemusí na tieto miesta skrátka stačiť. Práve z tohto dôvodu je tu elektrický bicykel, ktorý vám príjemne uľahčí celú jazdu a umocní celkový zážitok z jazdy. Už nemusíte dochádzať do cieľa svojej cesty prepotený bez síl na spiatočnú jazdu.

Pohodlné bicykle s elektrickým pohonom

Elektrický bicykel, alebo bicykel s doplnkovým elektrickým pohonom má jednu výhodu v podobe nainštalovaného malého elektromotoru. Práve táto skutočnosť vám pomôže zdolať aj náročnejší terén. Ide o ideálny spôsob ako si uľahčiť niektoré úseky svojej cesty do práce či na nákup. Elektro bicykle ocenia aj vlastníci vo väčších mestách, kde je tento dopravný prostriedok omnoho rýchlejší a efektívnejší ako osobné auto. Priemerná rýchlosť na rovnom spevnenom teréne dosahuje 30-35 km/h. Cena za jeden kilometer na elektro bicykli vás stojí možno nejaký ten cent potrebný na nabitie batérie. Batériu si môžete dobiť pomocou bežnej elektrickej zásuvky doma. Orientačná doba potrebná na nabitie sa pohybuje medzi 2-4 hodinami.

Nie je žiadny problém si bicykel dobiť napríklad v reštaurácií, pokiaľ si objednáte obed. Ide o ideálny prostriedok pre všetkých, ktorí za jazdou na bicykli nevidia iba fitness cvičenie. Práve fitness a s ním spojené spevnenie a vytvarovanie postavy býva najčastejším dôvodom na nákup bežného bicykla. Pri elektrickom bicykli vám batéria vydrží na jedno nabitie na 50 – 100km. Záleží od náročnosti cesty a tiež od toho, či súčasne aj pedálujete alebo sa iba pasívne veziete a nechávate poháňať elektrickým motorom.