Horské bicykle

Bicykle Bratislava - Horské bicykle

Horský bicykel je ideálnou voľbou pre športovcov, ktorí plánujú jazdiť so svojho okolia po asfaltovej ceste ako aj do horského terénu a najbližších prírodných oblastí. Hravo si poradí s bahnom, pieskom aj štrkom.

Horské bicykle sú takým univerzálnym rozhodnutím pre všetkých zákazníkov, ktorí si pre svoje výlety výbere rôznorodé lokality a terény. S týmto zdravším dopravným prostriedkom zvládnete všetky nástrahy rôznych povrchov. Horský bicykel určený do náročného a nerovného terénu. Často býva podľa toho aj označovaný z angličtiny ako mountain bike.

Aký si vybrať bicykel horský alebo cestný?

Jazda do kopca sa vďaka technologickému vývoju, lepšiemu sprevodovaniu a menším hmotnostiam bicyklov stáva každým rokom jednoduchšou. To isté platí aj o prudkom klesaní. Horský bicykel je pre tieto podmienky prispôsobený. Pokiaľ viete, že budete na bicykli jazdiť iba do práce a cez mesto, radšej sa obzrite po cestom bicykli. Horské bicykle sú síce vhodné aj na jazdu po asfalte, avšak ich hlavnou dominantou je prekonávanie zle prístupných oblastí. Od cestných bicyklov ich spoznáte tak, že majú robusnejší a menší rám, majú rozdielnu šírku pneumatík. Pre zvládnutie terénnych nerovností sú potrebné širšie pneumatiky, ktoré si hravo poradia s akýmkoľvek terénom. Moderné bicykle sú navyše príjemne odpružené, takže pri strmom klesaní necítite takmer žiadne nárazy. Sú vybavené najkvalitnejšími brzdami, ktoré iba ťažko budete hladať pri iných kategóriách bicyklov. Na Slovensku nám postupne pribúdajú cyklistické chodníky a značenia ciest pre cyklistov napríklad aj v bratislavskom lesoparku. Časom možno budeme môcť prejsť bezpečne na bicykli naprieč celou Bratislavou. Je iba otázkou času, kedy viac ľudí bude jazdiť na bicykli aj po meste. Do okolitej prírody je najlepšou voľbou horský bicykel.