Cyklistika - bicyklovanie

Bicykle Bratislava - Cyklistika - bicyklovanie

Cyklistika je veľmi obľúbený šport, s ktorým sa na našich cestách denne stretávame. Či už ide o jednotlivcov, skupiny výletníkov alebo rodinu, všetkých spája spoločná túžba po zdravšom živote a spoznávaní okolitých krás. Cyklistika je najúčinnejším aeróbnym cvičením, ktoré kedy na našej zemi vzniklo. Tejto aktivite sa venujú ako obyčajní ľudia, tak aj celá rada známych celebrít.

Vplyv bicyklovania na zdravie

Jazda na bicykli je úžasná záležitosť, ktorá ak vás raz chytí, už sa jej tak ľahko nevzdáte. Týmto športom si nielen upevníte svoju postavu, ale všetkých orgánom v tele doprajete dostatočnú kyslíkovú výživu. Ako je známe, tak žiadne srdce nemôže ochorieť na rakovinu, pretože má v sebe dostatok kyslíku. Práve z tohto dôvodu je jazda na bicykli preventívnym opatrením proti rakovine. Cyklistika vás ako jeden z mála športov dostane na čerstvý vzduch a pri každej jazde vás zavedie do iných končín. Je iba na vás, kam sa vydáte.

Na bicykli do práce aj do prírody

Jazdiť na bicykli môžete do práce. To najviac ocenia ľudia žijúci vo väčších mestách, kde sú zápchy na dennom poriadku. Samozrejme stále častejšie sa stretávame s cyklistami, ktorí jazdia za prácou do vzdialenejších miest. Majú na to dobré dôvody. Nie je nad to ráno si rozcvičiť telo a dopriať mu trochu zdravého pohybu. Človek väčšinu dňa presedí. Kalórie skonzumovaného jedna sa nestačia spotrebovať a začínajú sa pomaly ukladať na najmenej vhodných miestach. Nadmerný prísun tukov, cukru a stimulantov vedie k jedinému – k chorobám. Posaďte sa aspoň jedenkrát za týždeň na bicykel a vydajte sa na výlet do najbližšieho okolia. Cyklistika je omnoho efektívnejšia na formovanie tela ako beh. Bicyklovanie navyše nezaťažuje váš regeneračný systém toľko ako cvičenie na steperi alebo iných zariadeniach, pretože nevyužívate celú svoju hmotnosť. Letné obdobie priamo navádza na výlety na bicykli do okolitej prírody za mesto, alebo čo i len na známu hrádzu popri Dunaji v Bratislave.