Cyklistické oblečenie

Bicykle Bratislava - Cyklistické oblečenie

Každý bicyklista potrebuje kvalitné cyklistické oblečenie. Doba, kedy ste si nasadili vojenské kraťasy, domáce tričko sú snáď už dávno prežitkom. Po niekoľko prejdených kilometrov ste sa začali prehrievať a vaše telo sa dostávalo do stále väčšieho varu.

Obyčajné oblečenie nedostatočne odvádza pod a tím sa zvyšuje vaša telesná teplota. Kvalitné cyklistické oblečenie sa postará o váš komfort či už idete z kopca alebo do strmého svahu. Pot je neoddeliteľnou súčasťou každej vychádzky na bicykli, ale nie je nutné sa ním nechať obmedzovať.

Oblečenie pre cyklistov - pohodlné a rýchloschnúce

Oblečenie pre cyklistov je navrhnuté tak, aby ste počas jazdy nepociťovali žiadne vedľajšie nepríjemnosti. Ide o veľmi elegantný prvok, ktorý dokonale obopne vaše telo a tím sa zmenší odpor vzduchu. Vaša jazda sa tak stane pohodlnou a zároveň príjemnou súčasťou výletu. Pred samotným nákupom si najskôr musíte dobre rozmyslieť, na kedy budete cyklistické oblečenie potrebovať. Vyrába sa totiž špeciálne pre letné a zimné obdobie. Pod zimné oblečenie je potrebné si kúpiť kvalitné temoprádlo, čím zabránite prípadnému prechladnutiu. Letné cyklo oblečenie by malo býť rýchloschnúce. To je hlavná požiadavka, ktorej by ste sa mali držať. Vaše telo produkuje veľké množstvo potu, pokiaľ bude tričko pomaly schnúť, môžete si privodiť veľmi nepríjemnú zimnicu alebo prechladnutie. Každý lepší predajca vás určite upozorní, že pod cyklistické oblečenie sa nenosí žiadne spodné prádlo. Je totiž navrhnuté tak, aby tlmilo všetky nárazy a tlaky na najdôležitejších miestach. Spodné prádlo by mohlo zapríčiniť, že toto oblečenie nebude plniť svoju funkciu. Pokiaľ teda plánujete časté výlety na bicykli a chcete sa tejto aktivite venovať s väčším nasadením, tak zamierte k predajni bicyklov a vyberte si také cyklistické oblečenie, v ktorom sa budete cítiť príjemne.