Detské bicykle

Bicykle Bratislava - Detské bicykle

S jazdou na bicykli je najlepšie začať od útleho veku detí. Je to najlepšie obdobie, kedy sa dieťa rýchlo prispôsobuje a učí. Pokiaľ deti získajú prvé skúsenosti na odrážadle, majú oproti ostatným malú výhodu a bicyklovanie im pôjde ešte rýchlejšie. Naučili sa totiž vyrovnávanie a udržiavanie rovnováhy.

Všetko začína starostlivým výberom detského bicykla, ktorý nesmiete v žiadnom prípade uponáhľať. Musíme si uvedomiť, že ide o dlhodobejšiu investíciu a pokiaľ sa dieťa na bicykli nebude cítiť dobre a bezpečne, iba ho tým od jazdy odradíme.

Rôzne typy detských bicyklov a prvoradá bezpečnosť detí

Detské bicykle sa predávajú v rôznych variantách. Najzákladnejšie typy sú vybavené protismernou šlapacou brzdou, ktorá býva doplnená prednou čelusťovou brzdou. Tento model detského bicykla je ideálny na prvotné zoznámenie. Nemusíte sa obávať, že by bol neskorší prechod na volnobežku z dôvodu spätnej šlapacej brzdy obtiažny. Deťom táto zmena nerobí žiadny problém. Pokiaľ kupujete detský bicykel pre väčšie dieťa, tak už bude vybavené ako voľnobehom, tak aj dvoma nezávislými ručnými brzdami. Vždy si skontrolujte, či majú ráfiky dostatočnú brzdnú plochu a účinné brzdy. Pokiaľ máte pochybnosti, obráťte sa na odborníkov v najbližšom servise bicyklov. Nesprávne nastavené brzdy môžu mať za dôsledok neustále pribrzďovanie, čo ich nielen neustále opotrebováva a znižuje tak ich účinnosť, ale súčasne dieťaťu sťažuje jeho jazdu. Doprajte deťom bezpečný dopravný prostriedok a sledujte ich pokroky. Nie je nič krajšie ako spokojné dieťa, ktoré má radosť z nových skúseností a príjemnej jazdy na čerstvom vzduchu na svojom novom detskom bicykli.